Головна » Статті » НОВИНИ СЕЛИДОВОГО І МІСЬКОЇ РАДИ

«Прописано серце в Донбасі»
Під таким девізом пройшла зустріч жінок-ветеранів підземної праці «Шахтарочки», присвячена 20-річчю організації. Ініціатором створення такої ветеранської організації стали Селидівський терком ПРУП на чолі В.А.Березовським та Селидівська жіноча організація на чолі з Г.М.Фоміною. Перша зустріч відбулась в грудні 1997 року в Новогродівському профілакторії. 
Головною метою організації стали оприлюднення та вивчення ролі жінки в історії вугільної промисловості, участь жінки в відновленні шахти і виховання у молоді любові та поваги до шахтарів, їх нелегкої праці. Про це все під час зустрічі розповідала її незмінний організатор і натхненних Галина Фоміна.
На цьогорічну зустріч «Шахтарочок» завітали голова Селидівського теркому ПРУП ДП «Селидіввугілля» Володимир Бабіч, члени ветеранської організації воїнів-інтернаціоналістів «Гіндукуш» Михайло Ареф’єв та Анатолій Сучков, заслужений працівник культури України Валерій Кукушкін, колектив Будинку культури. 
Під час заходу згадували жінок, які замінили чоловіків в шахті під час війни і в перші роки після війни. Це Віра Іванівна Прилипко, Марія Дмитрівна Омельницька, Раїса Антонівна Гладка та інші. 
Жінки та шахта, молоді дівчини, важкі умови праці та нічні зміни – поняття не сумісні. Але вони все це пройшли і здолали холод, голод та страх. Саме вони вдихнули в шахту нове життя. Вони працювали коногонами, кріпильниками, лебідчицями. На зустрічі, як кінокадри, пройшла історія цих жінок. Не всі з них дожили до цього дня. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять шахтарів та шахтарочок.
Всім членам організації, вже традиційно, до Дня шахтаря і з нагоди ювілею організації від профсоюзу вугільників було вручено подарунки.
  
Категорія: НОВИНИ СЕЛИДОВОГО І МІСЬКОЇ РАДИ | Додав: Nasha-zorya (2017-08-29)
Переглядів: 150 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Наша адреса
Редакція газети "Наша зоря"
вул. Карла Маркса,25
м. Селидове, Донецька обл. 85400+3-8-06237-7-25-89, 050-034-38-28 nasha-zorya@ukr.net
Мапа
sample map