Головна » Статті » НОВИНИ СЕЛИДОВОГО І МІСЬКОЇ РАДИ

В Селидовому та Гірнику вшанували героїв-ліквідаторів

26 квітня 1986 року сталася одна з найбільших техногенних катастроф в історії людства – аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Трагедія забрала життя тисячі людей, скалічила долі і відняла здоров’я у багатьох наших співвітчизників, залишивши після себе покинуті будинки і величезні території, забруднені смертоносною радіацією.

Вибух атомного реактора на ЧАЕС відгукнувся болем у серці кожної людини і з кожним роком ми все більше усвідомлюємо справжні масштаби цієї трагедії. За ці 32 роки багато наших земляків передчасно пішли з життя. Ми будемо вічно пам’ятати їх подвиг і те, що вони зробили для порятунку всього світу. Життя триває і цим ми зобов’язані тим, хто своїми тілами закривав нас від страшної біди. Їх подвиг навіки записано в літопис людської мужності, - про це говорили, відкриваючи мітинг-реквієм «Чорни крила біди», його ведучі.

На урочистий мітинг, що проходив у сквері ДП «Селидіввугілля» біля пам’ятного знаку, зібрались «чорнобильці», представники міської влади, громадськість Селидового. Про трагедію Чорнобильської катастрофи, її болючі наслідки, говорили у своїх виступах секретар міської ради Микола Голубенко, настоятель Свято-Миколаївського храму іерей Андрій Роменський. Голова Селидівської міської організації «Союз Чорнобиль» Володимир Петренко, його заступник Петро Гаврилов зупинились на сьогоденні «чорнобильців» та їх проблемах. А ліквідатор Анатолій Сучков прочитав свого вірша на тему Чорнобильської трагедії.

Всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять померлих героїв-ліквідаторів та поклали квіти до пам’ятного знаку. А ведучі тим часом зачитали прізвища всіх померлих «чорнобильців»-селидівців.

     

***

Мітинг-реквієм «Чорнобиль… Чорний біль нашої землі» відбувся у Гірнику. Присутні, керівництво міста, члени міської організації «Союз Чорнобиль України», працівники установ, підприємств та організацій міста, представники громадськості та учнівська молодь вшанували пам'ять загиблих у трагедії світового масштабу. Для всіх присутніх виступила секретар Гірницької міської ради О.А. Колошина, яка подякувала ліквідаторам за їх героїзм.

До присутніх звернувся безпосередній учасник ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС – член організації «Союз Чорнобиль України» м. Гірник В.М.Лебедь, який подякував усім за підтримку та побажав мирного неба над головою. А вдова героя ліквідації наслідків чорнобильської аварії Г.В.Полівода згадала про той страшний час. Також, до всіх присутніх зі словами підтримки звернулася завуч ЗОШ №18 Г.О.Полятикіна.

Під звуки поминального дзвону присутні вшанували всіх загиблих хвилиною мовчання.

В знак вдячності мешканці м. Гірник поклали квіти та поминальні вінки до Пам’ятного знаку ліквідаторам Чорнобильської аварії у міському парку.
  

Категорія: НОВИНИ СЕЛИДОВОГО І МІСЬКОЇ РАДИ | Додав: Nasha-zorya (2018-04-27)
Переглядів: 130 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Наша адреса
Редакція газети "Наша зоря"
вул. Карла Маркса,25
м. Селидове, Донецька обл. 85400+3-8-06237-7-25-89, 050-034-38-28 nasha-zorya@ukr.net
Мапа
sample map