Головна » Статті » ОФІЦІЙНО

Деякі роз’яснення щодо облаштування багатоквартирних будинків лічильниками на воду та тепло

Верховною радою України у липні поточного року прийнято Закон «Про комерційний облік теплової енергії і водопостачання», який введено в дію з 01.08.2017 року. Цим законом передбачено обов’язкове облаштування багатоквартирних будинків приладами обліку споживання теплової енергії протягом одного року і холодної води протягом двох років.

 Обов’язки з придбання та встановлення лічильників покладено на підприємства, які подають тепло та воду до будинків. Тобто, для населених пунктів міської ради це ОКП «Донецьктеплокомуненерго» і КП «Компанія «Вода Донбасу». Балансоутримувачі багатоквартирних будинків (в нашому випадку - ОСББ) повинні забезпечити збереження встановлених приладів, а споживачі (мешканці цих будинків) відшкодувати комунальним підприємствам витрати на придбання, обслуговування та повіряння лічильників протягом (відповідно) п’яти років за встановлення, протягом одного року за обслуговування, протягом міжповіряльного терміну за повіряння.

Кошти за відшкодування вищевказаних витрат будуть перераховуватися споживачами на окремі банківські рахунки, відкриті комунальними підприємствами. За рахунок цих коштів підприємства повинні створити обмінний фонд лічильників. Новим Законом обумовлено відповідальність кожної з сторін за порушення умов встановлення та функціонування приладів обліку. Тепер, наприклад, на законодавчому рівні визначено адміністративну відповідальність мешканців за несанкціоноване розбирання теплоносія з системи центрального теплопостачання: розмір штрафу від 10-ти до 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для фізичних осіб, від тридцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для посадових осіб.

Слід зазначити, що новим законом закріплено обов’язки відшкодування витрат на придбання, обслуговування та повіряння лічильників тепла та води за всіма мешканцями багатоквартирного будинку, незважаючи на ті обставини чи користуються вони послугами централізованого теплопостачання або у них індивідуальне опалення.

Звертаю увагу мешканців населених пунктів нашої громади, що в теперішній час діє державна програма кредитування ОСББ на придбання приладів обліку споживання теплової енергії і холодної води. Відповідно цієї програми 40% витрат на придбання лічильників відшкодовуються державою, проценти за користування такими кредитами відшкодовує Селидівська міська рада, 60% «тіла» кредиту ОСББ можете гасити протягом тих самих п’яти років. Тобто, економія коштів мешканців на встановлення лічильників складає 40% при тотожному терміні (5 років) погашення витрат.

Міський голова В.В.Ремізов.

Категорія: ОФІЦІЙНО | Додав: Nasha-zorya (2017-08-18)
Переглядів: 166 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Наша адреса
Редакція газети "Наша зоря"
вул. Карла Маркса,25
м. Селидове, Донецька обл. 85400+3-8-06237-7-25-89, 050-034-38-28 nasha-zorya@ukr.net
Мапа
sample map