Головна » Статті » ОФІЦІЙНО

Гірників «Селидіввугілля» почули у Верховній Раді
Разом з народним депутатом від нашого округу Сергієм Сажком представники профспілок вугільників регіону виступили на брифінгу у Верховній Раді з вимогою до парламенту - внести до порядку денного і проголосувати за законопроект №8362 про виділення 2,8 млрд грн на підтримку державних шахт і погашення заборгованості по заробітній платі.
Сотні гірників з усієї України зібралися у вівторок, 19 червня, під Верховною Радою на акцію протесту. У їх числі - працівники ДП «Селидіввугілля». Приводом, через який люди були змушені піти на крайній захід, стала величезна заборгованість із зарплати, а також повне ігнорування проблем галузі з боку уряду.
Таку ситуацію, коли люди змушені вимагати зароблені важкою працею гроші, Сергій Сажко вважає неприпустимою.
- Те, що зараз відбувається за вікнами Верховної Ради - ганьба для держави. Наші гірники, шахтарські міста знаходяться на межі виживання. І це на нашій з вами совісті, - звернувся у вівторок до колег народний депутат. - Скільки ще буде терпіти простий шахтар, який навіть у найскладніші часи добував необхідне для країні вугілля? Гірники не потребують подачок, а просять, щоб їм дали можливість розвивати нові лави. Тоді вони самі зароблять собі на життя.
Раніше законопроект №8362 вже двічі не вносили до порядку денного засідання парламенту - не вистачало голосів. Народний депутат закликав колег по Верховній Раді, нарешті, винести документ на розгляд і проголосувати за нього.
Через бездіяльність влади державні шахти можуть взагалі незабаром зникнути з карти України, відзначили, в свою чергу, представники профспілок. А це означає, що під удар ставиться вся енергетична безпека країни, для якої вугілля як і раніше залишається основним паливним ресурсом.
- Якщо зараз не проголосуєте за законопроект №8362, ви знищите галузь, - звернувся до парламенту представник профспілкового осередку НПГУ міст Селидове та Новогродівки Сергій Павлов. - П'ятдесят тисяч наших шахтарів доведені до злиднів. Коли таке було? Люди сидять без грошей, світла. І це при тому, що вони живуть на лінії розмежування. Сьо­годні ми не просимо, а вимагаємо прийняти цей закон!
Виступи пікетників не пройшли непоміченими - і вже на вечірньо­му засіданні Верховної Ради народні депутати включили законопроект №8362 до порядку денного сесії. На підтримку цього рішення парламентарії віддали 238 голосів.
- Нарешті ми досягли цього, - прокоментував результат народний депутат Сергій Сажко. - Сподіваюся, що найближчим часом законопроект буде проголосований за основу і прийнятий в цілому. Ми зобов'язані підтримати наших гірників!
Включення законопроекту до порядку денного стало першим кроком до його розгляду в сесійній залі у середу-четвер. Як він буде проголосований, ми поінформуємо в наступному номері газети.

  
Категорія: ОФІЦІЙНО | Додав: Nasha-zorya (2018-06-20)
Переглядів: 201 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Наша адреса
Редакція газети "Наша зоря"
вул. Карла Маркса,25
м. Селидове, Донецька обл. 85400+3-8-06237-7-25-89, 050-034-38-28 nasha-zorya@ukr.net
Мапа
sample map