Головна » Статті » ОФІЦІЙНО

Патронатна сiм’я – новiтня форма сiмейного виховання в Українi
Про те, що притулки та інтернати – не найкраще місце для виховання дітей, говорять давно. З 2016 року в Україні, окрім вже існуючих форм сімейного виховання, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, сімей усиновлювачів та опікунів, запровадили  таке новаторство, як патронатна родина. 
Патронатна родина – це тимчасовий догляд дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах. Сімейний патронат допомагає дітям, які втратили батьків, або чиї батьки не здійснюють своїх батьків­ських обов’язків унаслідок різних причин. Передбачається він  і для дітей, які зазнали наслідків батьківської недбалості або жорстокого поводження,  а також  для немовлят, від яких матері відмовились відразу після народження. Держава влаштовує таких дітей на тимчасове проживання та виховання у професійні патронатні сім’ї.
Хто може стати кандидатом 
у патронатні батьки?
Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком до 60 років (для жінки) та до 65 років (для чоловіків), які перебувають у зареєстрованому шлюбі; проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси спеціальної підготовки (навчання проходить після виявлення бажання бути патронатною сім’єю); відповідають іншим вимогам.
Держава заохочує  створювати сім’ї патронатного виховання  коштами. На кожну дитину, яка перебуває на вихованні в родині, виплачується два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку на місяць. Соціальна допомога використовується патронатним вихователем у повному обсязі для забезпечення повноцінного харчування, виховання, навчання та розвитку дитини відповідно до її потреб.
Окремо патронатний вихователь, якщо є діти на вихованні, за свою роботу щомісячно отримуватиме  п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць, а в період між влаштуванням дітей – півтори мінімальні заробітної плати. Оплачуваний період між   влаштуванням дітей становить не більше 60 календарних днів на рік. 
Ця нова форма сім’ї стане допоміжною ланкою у роботі з родинами, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Якщо вас зацікавила ця інформація і допомога дітям - це ваша мета, просимо звертатись за адресою: м.Селидове, вул. Маяковського, 6-а, (будівля будинку культури) та за телефоном 7-00-22 до Селидівського  міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Л.Вознюк, 
заступник директора-начальник відділу соціальної роботи Селидівського міського ЦСССДМ.
Категорія: ОФІЦІЙНО | Додав: Nasha-zorya (2018-05-21)
Переглядів: 27 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Наша адреса
Редакція газети "Наша зоря"
вул. Карла Маркса,25
м. Селидове, Донецька обл. 85400+3-8-06237-7-25-89, 050-034-38-28 nasha-zorya@ukr.net
Мапа
sample map