Головна » Статті » НОВИНИ СЕЛИДОВОГО І МІСЬКОЇ РАДИ

Рятувальники перевірили хлібні масиви

29 липня представниками Головного управління ДСНС України у Донецькій області та співробітниками 13 ДПРЗ Головного управління ДСНС України у Донецькій області проведено рейди на хлібних масивах та в місцях зберігання зернових культур ТОВ “Таврія”, яке розташовано на території Селидівської міської ради, а також інших відкритих територіях. Метою таких рейдів є попередження виникнення пожеж, недопущення спалювання стерні та сухої рослинності, виявлення фактів порушення законодавства у сфері пожежної безпеки.

Літо - спекотна пора року та не менш трудомістка для аграріїв. Попередити та не допустити пожежі на хлібних масивах, місця зберігання та переробки врожаю - одне із головних завдань як працівників агропромислового комплексу так і рятувальників. Тож, в літній період проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо попередження пожеж на території хлібних масивів та сільгосппідприємств Селидівської міської ради.

Під час спілкування з аграріями проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу, надано листівки-пам’ятки попереджувального та інформаційного характеру. В тому числі надано інформацію про дії у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.

При збиранні врожаю рятувальники провели перевірки дотримання правил пожежної безпеки на полях, укомплектованість зернозбиральної техніки необхідним протипожежним обладнанням, а також наявність техніки, пристосованої для гасіння пожеж.

Разом з тим, не може не турбувати періодичне підпалювання стерні та сухої рослинності на угіддях сільгосппідприємств, відкритих територіях та полезахистних лісосмугах. Згідно зі ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за діяння такого роду, як самовільне випалювання рослинності або її залишків, передбачається адміністративна відповідальність. Слід зазначити, що опосередкована вартість одного виїзду підрозділів по сигналу «Тривога», тобто на гасіння та ліквідації пожежі з 1 лютого 2017 року складає 27,5 тис. грн.

Протягом червня-липня 2017 року на сільгоспугіддях Донецької області виникло 10 пожеж, знищено більше 195 га хліба на корені. З них 9 пожеж виникли в період одного тижня - з 13 по 20 липня 2017 року, оголошено 3 надзвичайні ситуації.

До речі, на території, яку обслуговує 13 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Донецької області (територія Селидівської та Новогродівської міських рад, територія Ясинуватського району, підконтрольна українській владі) станом на 30 липня 2017 р. виникло 66 пожеж, в тому чисті 12 на відкритій території. В 2017 році загинуло внаслідок пожеж 5 осіб (на території Селидівської міської ради). Прямі збитки, завдані пожежами склали 694 тис. грн.

Основними причинами пожеж у 2017 р. стали :

- необережне поводження з вогнем - 42 випадки;

- порушення правил пожежної безпеки при монтажі та експлуатації електроустаткування, недолік конструкцій - 111 випадків;                                                         

- порушення правил пожежної безпеки при монтажі та експлуатації пічного опалення – 6 випадків;

- підпал – 5 випадків;

- інші — 2 випадки.
   

Категорія: НОВИНИ СЕЛИДОВОГО І МІСЬКОЇ РАДИ | Додав: Nasha-zorya (2017-07-31)
Переглядів: 120 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Наша адреса
Редакція газети "Наша зоря"
вул. Карла Маркса,25
м. Селидове, Донецька обл. 85400+3-8-06237-7-25-89, 050-034-38-28 nasha-zorya@ukr.net
Мапа
sample map