Головна » Статті » НОВИНИ ДОНЕЧЧИНИ

Реєстрація на ЗНО 2016 для мешканців неконтрольованих територій Донецької та Луганської областей
           Перш за все хочеться зазначити, що всі відомості, зазначені у статті, стосуються лише осіб із неконтрольованих територій або учасників АТО.
            Настав час, коли випускники 11-х класів із неконтрольованих територій все частіше замислюються: «Що далі?». Не за горами випуск зі школи, отримання атестату, доросле життя. І тому варто отримати повноцінний документ. Спочатку шкільний, а далі й вищого навчального закладу. І влаштуватися потім на роботу. Та спочатку поговоримо про ЗНО.
Для участі в ЗНО треба зареєструватися. Це можуть зробити ті, хто вже має повну загальну середню освіту (тобто є випускниками минулих років), або хто є випускниками 11-го класу поточного року. І якщо у перших є диплом усталеного зразка, то другим доведеться пометушитися. Щоб взяти участь у ЗНО, випускникам з неконтрольованих територій поточного року треба спочатку звернутися до будь-якого відділу освіти на території, яка контролюється українською владою. У відділі освіти вас буде перенаправлено до навчального закладу, в якому запропонують закінчити 11-й клас у формі екстернату. Це дасть змогу отримати атестат про повну загальну середню освіту українського зразка й зареєструватися на ЗНО.
Нагадуємо, що особам, які мешкають на непідконтрольній території, потрібно завчасно подбати про наявність перепустки через пункти пропуску на лінії розмежування (https://urp.ssu.gov.ua/).
Реєстрація на основну сесію триватиме з 1 лютого по 4 березня. За допомогою спеціальної програми, розміщеної на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) testportal.gov.ua, потрібно сформувати персональну картку, зазначивши в ній свої дані. Якщо Ви не можете вказати адресу отримання поштової кореспонденції на контрольованій території, то можна вказати найменування регіонального центру, в межах обслуговування якого будете проходити ЗНО. Також обов’язково слід вказати адресу електронної пошти через яку Ви зможете взаємодіяти з регіональним центром.
            Після формування реєстраційної картки потрібно роздрукувати її разом із контрольно-інформаційним листом, перевірити правильність даних, зазначених у бланку реєстраційної картки. Потім необхідно завершити оформлення реєстраційної картки в ручному режимі. Для цього потрібно заповнити частину «Заява» й виконати всі умови, зазначені у бланку.
Коли реєстраційну картку сформовано, час підготувати інші необхідні для вдалої реєстрації документи:
  • копію документа про повну загальну середню освіту для випускників минулих років;
  • копію паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу.
Альтернативи паспорту для мешканців зони АТО:
  • якщо Вам виповнилося 16 й Ви не мали змоги отримати український паспорт, то можете надати копію свідоцтва про народження;
  • довідка з навчального закладу з фотокарткою – для особи з неконтрольованої території, яка є учнем (слухачем, студентом) загальноосвітнього, професійно-технічного, вищого навчального закладу, розташованого на території, де органи державної влади здійснюють у повному обсязі свої повноваження, та втратила документ, що посвідчує особу, і не має можливості його відновити.
Окремі категорії осіб мають також подати :
  • оригінал відповідного висновку, виданого органом або закладом охорони здоров'я, із зазначенням особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання – для особи з особливими освітніми потребами;
  • копію свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу – для особи, у документах якої є розбіжності в персональних даних;
  • копію нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації, – для особи, яка подає документи, оформлені іноземною мовою.
На копіях документів повинен бути напис «Згідно з оригіналом», особистий підпис, ініціали та прізвище, дата засвідчення копії.
Увага! Випускники поточного навчального року після формування комплекту документів подають його до загальноосвітнього навчального закладу, в якому навчаються за формою екстернат на підконтрольній українській владі території.
Випускникам минулих років необхідно самостійно доправити комплект реєстраційних документів до регіонального центру. Зробити це можна двома шляхами. Перший – стандартно скористатися послугами пошти й відправити рекомендованого листа з документами. Другий – електронна пошта. У встановлений для реєстрації термін необхідно надіслати скан-копії фотокартки та реєстраційних документів на електронну адресу, зазначену в контрольно-інформаційному листі, який Ви роздрукуєте з сайту. Зазначимо, що для Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти (ДРЦОЯО) ця адреса zno@test.dn.ua.
Зверніть увагу, якщо Ви надсилатимете комплект реєстраційних документів електронною поштою, то наклеювати фото на бланк перед скануванням не потрібно. Фотокартка сканується окремо.
Додатково для учасників АТО та мешканців неконтрольованої території або населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, які не встигнуть зареєструватися в основний період, організована можливість реєстрації на додаткову сесію з 19 березня по 20 травня 2016 року. Разом із вищезазначеним комплектом документів потрібно буде також подати заяву щодо надання можливості пройти ЗНО з певного(их) предмета(ів) під час додаткової сесії. У заяві має бути вказана причина, що унеможливлює участь в основній сесії. Також треба подати один із документів:
  1. копію посвідчення учасника бойових дій або довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, або інший документ, що підтверджує статус учасника АТО;
  2. копію сторінки (ок) паспорта громадянина України (особи, яка реєструється, або одного з батьків (опікунів)), де вказано відомості про реєстрацію місця проживання.
І ось Вас зареєстровано. Від регіонального центру Вам має надійти рекомендованим поштовим відправленням індивідуальний конверт:
  1. випускникам минулих років за адресою, зазначеною в реєстраційній картці;
  2. випускникам загальноосвітнього навчального закладу за адресою, де вони навчаються.
У регіональному центрі зберігаються індивідуальні конверти:
  1. осіб, які проживають або навчаються за кордоном і не вказали адресу в Україні, за якою їм може бути надіслана офіційна кореспонденція;
  2. випускників минулих років, учнів (слухачів, студентів) професійно-технічних, вищих навчальних закладів з числа осіб з неконтрольованих територій, які не вказали адресу на території, де органи державної влади здійснюють в повному обсязі свої повноваження, за якою їм може бути надіслана офіційна кореспонденція;
  3. учасників зовнішнього оцінювання, індивідуальні конверти яких були відправлені за адресою, зазначеною в реєстраційній картці, але повернуті оператором поштового зв’язку відправнику.
Тим, хто подав документи за допомогою електронної пошти, скан-копії реєстраційного повідомлення та сертифіката надсилаються на адресу електронної пошти, зазначеної в реєстраційній картці. Оригінали цих документів можна отримати в пункті проведення зовнішнього незалежного оцінювання під час проходження першого тестування.
Для кожного учасника зовнішнього оцінювання на веб-сайті Українського центру створюється інформаційна сторінка, доступ до якої здійснюється за номером сертифіката та PIN-кодом, указаним у ньому.
Якщо ж під час реєстрації виникла потреба в консультації, технічній підтримці, то можна завжди звернутися до регіонального центру.
 
Контакти ДРЦОЯО:
Адреса: м. Слов’янськ, вул. Добровольського, 1
E-mail: rc.donetsk@testportal.com.ua
Сайт: www.test.dn.ua
Сторінки у соціальних мережах: www.vk.com/drcoko
                                                       www.facebook.com/DRCOKO
Телефони:
з організаційних питань: 097-283-51-94, 095-523-29-95.
Категорія: НОВИНИ ДОНЕЧЧИНИ | Додав: rodik (2016-02-03)
Переглядів: 874 | Теги: ЗНО | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Наша адреса
Редакція газети "Наша зоря"
вул. Карла Маркса,25
м. Селидове, Донецька обл. 85400



+3-8-06237-7-25-89, 050-034-38-28 nasha-zorya@ukr.net
Мапа
sample map