Головна » Статті » ОФІЦІЙНО

Петро Порошенко закликав активізувати видачу субсидій та залучення інвестицій – в Києві відбулась Рада Регіонального розвитку

Взяти відповідальність на себе і працювати так, щоби українці бачили результати роботи - Президент зібрав регіони на масштабну Раду регіонального розвитку в столиці аби підсумувати результати за рік і знайти ідеї для планів на майбутнє.

Головне завдання влади – захистити людей

Від місцевих голів до міністрів і Президента - в понеділок, 12 листопада, в столиці зібралися мало не всі, в чиїх руках нині державне кермо: ті, хто приймають закони, розподіляють кошти, а потім перетворюють їх на дороги, нові школи, лікарні і дитячі садки. Усього півтори тисячі державних управлінців і найкращих менеджерів країни. Мета: обговорити поточний стан справ, обмінятися досвідом і покласти його в основу міні-економічних програм. Для кожного регіону – свій план дій на 2019-2021 роки.

Першим слово взяв Президент України Петро Порошенко. Найгарячіше питання на його думку - соціальний захист населення. Місцевих управлінців глава держави закликав активізувати видачу субсидій, а народним депутатам пригрозив – якщо не закладуть на них гроші в бюджет – то його не підпише. «Зараз треба на 100% забезпечити субсидіями тих, хто їх реально потребує. І це не просто мій заклик, а це принципова позиція щодо формування бюджету 2019 року до другого читання. Наголошую окремо, якщо цієї позиції не буде в бюджеті, якщо не врахують позицію Президента при підготовці в парламенті, я бюджет цей не підпишу», - підкреслив Петро Порошенко.

Окрема увага від глави держави - псевдоборцям із високими тарифами. Петро Порошенко озвучив цифри уряду - за час прем’єрства Юлії Тимошенко держборг зріс на 23 мільярди доларів, і тоді ж - з'явилося зобов'язання підняти тарифи. Уряд Миколи Азарова збільшив ці цифри ще на 32 мільярди. Тому наступного року країна матиме пікові виплати за попередніми боргами.

«Країна має знати своїх «героїв», які збільшили борг на десятки мільярдів, - зате тепер, оком не кліпнувши, очолюють колони борців із підвищенням тарифів. Так чи ні? Очевидно! Ми дійсно, і це принципово, будемо поступово переходити до опори на власні сили, замість кредитів залучати інвестиції», - звернувся до учасників ради Президент.

Залучатимуть інвестиції і перетворюватимуть їх на реальні доходи громадян - вже місцеві чиновники. За планами, децентралізацію в повному розквіті українці побачать до 2020-го - тоді мають відбутися місцеві вибори, і тоді ж, на думку Петра Порошенка, об'єднані тергромади покриватимуть вже всю територію України. А відтак – вже всі міста і села зможуть скористатися результатами децентралізації і отримають на порядки міцнішу фінансову базу. Але ж і максимально суворо відповідатимуть перед виборцями за їхнє освоєння. Децентралізація, як і інші важливі реформи, має стати точно незворотною, бо вона дає найбільший поштовх до розвитку країни, зауважив Президент.

ЦНАПи, сільська медицина та реконструкція шкіл

Країна очікує нової якості менеджменту, а насамперед – належної відповідальності. Про плани управлінців найвищого рівня і їхню співпрацю з областями, містами і селами розповів віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко. За його словами, вже з нового року міністерства почнуть скорочувати кількість процедур і передаватимуть на місця свої послуги аби полегшити «паперові» поневіряння людей. В кожному місті та об’єднаній громаді з’являтимуться нові модернізовані ЦНАПи.

Найбільше сил кинуть на програму «Сільська медицина», бо на її втілення в життя очікує майже третина всього населення країни. В планах – потужна мережа з понад чотирьох тисяч сільських амбулаторій. Перші 513 побудують впродовж наступного року.

«Це нове технічне обладнання, це нові технічні вимоги, житло для лікарів. І найголовніше – це прихід з підписанням декларації нової оплати заробітної плати для тих сімейних лікарів, які вже рухаються в цьому напрямку і підписують декларації», - повідомив віце-прем’єр.

Триватиме будівництво і реконструкція шкіл, а також активно зводитимуться гуртожитки для військових. При цьому нечесних на руку підрядників віце-прем’єр закликав без остраху позбавляти ліцензій і не допускати до державних грошей.

Царство темряви проти царства свободи

Найстрашніші загрози розвитку України – це російська агресія і внутрішні чвари: на цьому зійшлися усі учасники Ради регіонального розвитку. Так, перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко у своїй заяві доволі різко висловилися про опозицію і розповіла, якою ціною країні дається кожен день без втрат на фронті.

«Дехто з них (політиків – ред.) пропонує мир будь-якою ціною, навіть капітуляції. Я хочу сказати, що Президент України стоїть на іншій позиції: мир через перемогу. Тільки через перемогу. Жодної капітуляції. Але через перемогу політико-дипломатичним шляхом. Тому що безвідповідальними також є всі ці заклики кандидатів і диванних експертів, які жодного дня не були на Донбасі, жодного дня не служили в армії, але говорять про наступ. Очевидно, що ми не можемо кидати в топку розв’язаної РФ війни тисячі життів українських військових і сотні тисяч життів українських цивільних. Ми будемо перемагати через посилення української армії, але політико-дипломатичним шляхом», - заявила Геращенко.

Цей шлях передбачає посилення санкцій проти Росії і введення миротворчої місії на Донбас, підкреслила віце-спікер. За її даними, за майже п'ять років російського терору понад дві тисячі українських дітей залишилися сиротами, півтори тисячі жінок - удовами, і майже дві тисячі триста матерів втратили своїх дітей. За те, щоб ці цифри більше не росли, Ірина Геращенко обіцяла боротися в Мінську: «Що ж дали Мінські угоди? Дуже просто. Перше. Вони зупинили повномасштабний наступ». Ірина Геращенко закликала усіх знайти час і відвідати новий меморіал, встановлений в Міністерстві оборони, де є Дзвін-пам’яті і імена загиблих українських воїнів. Віце-спікер наголосила, що є дні, коли цей дзвін б'є 160 разів. Це означає, що в цей день 160 воїнів полягли. А є дні, щасливі дні, коли він мовчить і це завдяки Мінським угодам.

Нині перед Україною сотні амбітних завдань, підсумував глава держави. І більшість з них почнуть давати результати лише за кілька років. Проте детальні і обґрунтовані плани розвитку мають бути у кожного регіону вже зараз. А головне – відкинути політичні чвари і системно та ефективно працювати на розвиток областей, міст і сіл та на підвищення рівня життя українців.

«Більшість реформ носить далекосяжний стратегічний характер: негативні й болісні аспекти проявляються одразу, а позитивні зміни даються взнаки за рік, за два, за три, або навіть більше. Але наш рух вперед має бути таким, коли нас ніхто не зупинить!» - заявив Президент.

Петро Порошенко доручив представникам регіональної влади розробити плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки.

«Необхідно подолати спорадичність і певний хаос в реалізації політики розвитку регіонів. Тому ставлю регіональній владі завдання розробити плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки, обговорити їх із суспільством і громадами, і прийняти їх на рівні громад. Кожна територія повинна визначити свої переваги і пріоритети, на основі яких на ваших дорожніх картах і з’являться першочергові об’єкти, які і будуть маркерами розвитку», - наголосив він.

Мовою цифр:

Понад 700 об’єднаних тергромад створено в Україні.

На 54% (до 86 млрд. грн.) зросли місцеві бюджети за менш ніж чотири роки.

56 млрд грн буде виділено у 2019 році на ремонт доріг.

2.7 млрд грн додаткових доходів залучив до бюджету розвиток мережі ЦНАПів.

15.2 млрд грн тримають на депозитах місцеві ради. Президент закликав вкладати ці гроші в розвиток.


Матеріал підготовлений прес-службою ДонОДА.

    

Категорія: ОФІЦІЙНО | Додав: Nasha-zorya (2018-11-16)
Переглядів: 312 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Наша адреса
Редакція газети "Наша зоря"
вул. Карла Маркса,25
м. Селидове, Донецька обл. 85400



+3-8-06237-7-25-89, 050-034-38-28 nasha-zorya@ukr.net
Мапа
sample map