Згідно з однією з легенд, римський імператор Клавдій II ввів табу на одруження своїх воїнів. А священик і лікар Валентин, всупереч усім заборонам, з'єднував серця закоханих. Так, таємно Вінчані пари утворювали шлюбний союз, а святий Валентин став мучеником, оскільки за свої благодіяння був страчений 14 лютого 269 року.
У цей день прийнято дарувати своїм коханим цукерки, квіти і, звичайно, листівки у вигляді сердець - символ любові і захоплення, так звані «валентинки». У багатьох країнах свято прижилося досить-давно. Але в Україні отримав широке визнання лише в 90-х роках. З тих пір 14 лютого - день, коли панує мир, любов та злагода в серцях закоханих.
У кожній країні існують деякі нюанси щодо подарунків, присвячених Дню всіх закоханих. Наприклад, у слов'янських державах можна обмежитися символічною сувенірною продукцією у вигляді сердець. А у Франції неодмінною умовою вважається подарунок з ювелірних прикрас. Данія славиться тим, що дами отримують в дар від своїх кавалерів засушені білі квіти. Але є цілий ряд мусульманських країн, у яких дане свято знаходиться під суворою забороною.
|