Головна » Статті » МЕДИЦИНА |
Він відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я в день, коли німецький мікробіолог Роберт Кох заявив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу. Напередодні КНП «Центр ПМСД Селидівської міської ради» також долучилося до відзначення Всеукраїнського дня боротьби проти туберкульозу. Окрім питання своєчасного виявлення туберкульозу та дотримання правильного лікування пацієнтів, серед інших проблем також можна говорити про недостатню обізнаність про туберкульоз медичних працівників, соціальних робітників та загалом населення України. На ці та інші теми лікарі амбулаторій ЗПСМ Центру первинної медико-санітарної допомоги Селидівської міської ради провели «круглі столи» з учнями шкіл, студентами та колегами. Туберкульоз вже давно перестав бути хворобою бідноти, алкоголіків і безхатьків. Сьогодні від цього захворювання не застрахована людина будь-якого віку, статі та соціального положення. Туберкульоз не має «адреси», «посади», не має «паспорта» і однаково небезпечний для всіх. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, бацилами туберкульозу інфіковано третину населення Землі. Україна не стала винятком. Хоча за критеріями ВООЗ епідемію цієї хвороби в Україні подолано (як зауважують деякі українські фахівці, це питання дискусійне), наша країна все ж віднесена до групи країн з високим рівнем захворюваності на туберкульоз. За статистикою, нині щодня в Україні від цієї хвороби помирає 11 людей, а щорічно до 4-х тисяч. Непрямі економічні втрати держави від цього захворювання складають 312 млрд грн щорічно. Сьогодні в Україні туберкульоз виліковний, при цьому лікування протитуберкульозними препаратами абсолютно безкоштовне. Раннє виявлення і дотримання правильного лікування – запорука успішного одужання. Варто зазначити, що останні два роки Україна стовідсотково забезпечує лікування туберкульозу на державному рівні. Так, в 2018 році на це було виділено 650 млн грн. Туберкульоз – це захворювання, яке викликають бактерії (мікобактерії туберкульозу), які найчастіше впливають на легені. Туберкульоз передається від людини до людини повітрям. Однак є деякі ознаки (симптоми), що дозволяють запідозрити туберкульоз:
Будьте пильними, помітивши будь-яку з цих ознак! Якомога швидше зверніться до лікаря! Не зволікайте, бо чим раніше виявлений туберкульоз, тим ефективніше лікування. Щоб не захворіти на туберкульоз необхідно:
Провокують захворювання надмірне захоплення вегетаріанством, зловживання різними дієтами. Уникайте покупок продуктів тваринництва, що не пройшли ветеринарного обстеження (особливо на стихійних ринках). Суворо дотримуйтесь правил особистої гігієни, при споживанні молока і м’яса піддавайте їх достатній термічній обробці. Необхідно правильно відноситись до стресових ситуацій, дотримуватись режиму сну, розумно розподіляти час на підготовку до занять та дозвілля, своєчасно проходити медичні огляди та проводити профілактичні щеплення. Туберкульоз з початку 90-х років ХХ сторіччя став однією з глобальних загроз для здоров’я людства серед інфекційних хвороб у сучасний період. Якщо туберкульоз не стане пріоритетом у боротьбі з інфекціями, то хворобу не вдасться побороти. За інформацією Л.Рожко, лікаря загальної практики-сімейного лікаря КНП «Центр ПМСД Селидівської міської ради». | |
Переглядів: 313 | |
Всього коментарів: 0 | |