Головна » Статті » МЕДИЦИНА

ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ТИЖНЯ ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ
ПЕРЕВАГИ ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ
ДЛЯ МАТЕРІ І ДИТИНИ

 
Серед мам ходить безліч міфів про годування грудьми, користь материнського молока для дитини. Коріння неправдивих відомостей походять від незнання основних біологічних законів і недовіру до природних здібностей організму. Неправильна або недостатня інформованість про користь природного вигодовування призводять до зниженого прагнення матерів годувати дитину грудьми, що в свою чергу призводить до перекладення функції забезпечення малюка поживними речовинами на штучно створені суміші, які не можуть забезпечити ні повноцінне заміщення грудного молока, ні тісний психологічний та фізичний контакт з матір’ю.
 
Користь материнського молока для дитини
Молода мама повинна розуміти, що досі не створено такої суміші, яка могла б повністю відповідати співвідношенням поживних речовин в молоці і утримувати їх у таких якості і складі, які найбільш відповідають можливостям засвоєння в шлунково-кишковому тракті дитини. Тільки материнське молоко містить речовини, які захищають дитину від інфекцій, стимулюють правильне функціонування його органів та систем і максимальне засвоєння всіх вітамінів і мікроелементів. Які б речовини не додавалися до штучної суміші, жодна з них не може гарантувати формування правильної мікрофлори кишечника, що у подальшому захищає малюка від алергії, хвороб кишечника, дисбактеріозу кишечника і молочниці. 

 
         Годування грудьми – не тільки корисно для малюка,
але і зручно для мами
Якщо годувати дитину грудьми, то молоко, яке виробляє організм мами, з самого початку стерильне і має температуру, найбільш приємну для малюка. Не варто забувати про високу вартість якісних штучних сумішей. Маленький організм нерідко чинить опір штучному годуванню, що проявляється алергічними реакціями, шкіряним діатезом і частими зригуваннями. При годуванні груддю постійно виділяється гормон пролактин, який підтримує стабільну лактацію. Крім цього, пролактин пригнічує вироблення гормонів, які необхідні для зачаття, що і обумовлює протизаплідний ефект грудного вигодовування.
 
Діти, яких годують грудьми, розумніші і здібніші
Під час грудного вигодовування дитина тісно контактує з мамою, що найбільш необхідно для її психологічного розвитку у цьому періоді. Відчуваючи материнський запах і обійми, у психіці назавжди відкладається любов і турбота, які допомагають впоратися з будь-якими труднощами у дорослому житті. Помічено, що діти, які отримують материнське молоко, засинають швидше і сплять спокійніше, що однозначно полегшує життя мами і тата. Таку заколисуючу дію грудного молока пов’язують з правильним циклічним надходженням гормональних речовин від матері до дитини.
 
Годування грудьми – найкраща профілактика раку грудей і яєчників
Про те, що годування грудьми перешкоджає розвитку багатьох жіночих захворювань відомо давно. Велика частина жінок, які страждають на рак молочної залози, не годували грудьми або взагалі не були вагітні. Під час природного вигодовування малюка виділяється гормон пролактин, що перешкоджає синтезу естрогенів – гормонів, надлишок яких викликає розвиток ракових захворювань в жіночому організмі. Якщо годувати дитину грудьми хоча б протягом 3 місяців, це знизить ризик раку грудей на 50 відсотків на все життя. Якщо ж ви раніше страждали мастопатією, то стан ваших грудей значно покращиться після природного годування малюка.
 
      Годування груддю – профілактика дефіциту кальцію
і розвитку остеопорозу
Під час годування дитини організм жінки адаптується до підвищених витрат поживних речовин. Кальцій, що надходить з їжею, всмоктується в більшій кількості, ніж до годування малюка. Для досягнення цього ефекту необхідно правильне харчування, з достатнім надходженням поживних речовин, вітамінів і мікроелементів.
 
Мама, що годує грудьми, набагато швидше приходить в форму
Під час вагітності більшість жінок набирають зайву вагу. Це відбувається навіть у тих, хто не схильний до повноти, адже організм запрограмований на те, щоб запасти поживні речовини на період годування дитини. Такі пристосування організму виникли в процесі еволюції, адже годуюча жінка не завжди могла себе забезпечити повноцінним харчуванням. Крім того, вироблення молока вимагає підвищених енергозатрат організму. Все це слід врахувати тим мамам, які після пологів задаються питанням, як скинути зайву вагу. Кращий спосіб – тривале природне годування дитини груддю.
 
Як отримати максимальну користь від годування грудьми?
Для того, щоб всі переваги грудного вигодовування були здійснені в повній мірі, необхідно суворе виконання правил природного годування. Дитина повинна отримувати груди тоді, коли вона хоче, а не коли це зручно мамі. Тут не підійдуть правила введення режиму для малюка, про це думати ще рано. Вночі ваш новонароджений малюк повинен отримувати груди не менше трьох разів, що забезпечить спокійний сон і своєчасне надходження поживних речовин. Для цього малюк повинен спати поруч із ліжком, щоб при перших ознаках занепокоєння він був прикладений до грудей. Не варто піддаватися стереотипам про те, що дитина обов’язково повинна смоктати пустушку. Це треба вам, але ніяк не їй. Крім того, що малюк втрачає правильний навик смоктання, він ще і може набути проблеми з прикусом.
Сподіваюсь, що після того, як жінка подарувала немовляті життя, годування грудьми стане пріоритетно важливим завданням для неї!
 
Головний лікар О.В.Марченко
Категорія: МЕДИЦИНА | Додав: nashazorya (2016-08-04)
Переглядів: 524 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Наша адреса
Редакція газети "Наша зоря"
вул. Карла Маркса,25
м. Селидове, Донецька обл. 85400+3-8-06237-7-25-89, 050-034-38-28 nasha-zorya@ukr.net
Мапа
sample map